Forhandlere

Nexus senge forhandles eksklusivt hos Drømmeland. Med 20 fysiske butikker og en webshop har du rig mulighed for at prøve og købe Nexus.

Find den nærmeste Nexus forhandler på kortet herunder.

Forhandlerliste

Sjælland

Drømmeland Amager
Øresundsvej 26-28
2300 København S
Tlf.: 3297 4055
amager@droemmeland.dk


Drømmeland Bagsværd
Vadstrupvej 71-73
2880 Bagsværd
Tlf.: 4498 6707
bagsvaerd@droemmeland.dk


Drømmeland Frederiksberg
Finsensvej 3
2000 Frederiksberg
Tlf.: 3819 1211
frederiksberg@droemmeland.dk


Drømmeland Glostrup
Hovedvejen 158
2600 Glostrup
Tlf.: 4343 6743
glostrup@droemmeland.dk


Drømmeland Helsingør
Kongevejen 39
3000 Helsingør
Tlf.: 3693 2607
helsingoer@droemmeland.dk


Drømmeland Hillerød
Frejasvej 40 C (ved Herredsvejen)
3400 Hillerød
Tlf.: 4824 6707
hilleroed@droemmeland.dk


Drømmeland Holbæk
Stenhusvej 51 A – ved Megacenteret
4300 Holbæk
Tlf.: 5944 7707
holbaek@droemmeland.dk


Drømmeland Hørsholm
Christianshusvej 2 – ved Cirkelhuset
2970 Hørsholm
Tlf.: 4576 6708
hoersholm@droemmeland.dk


Drømmeland Ishøj
Industridalen 1
2635 Ishøj
Tlf.: 4731 6787
ishoej@droemmeland.dk


Drømmeland Køge
Galoche Allé 20 – ved den hvide by
4600 Køge
Tlf.: 3536 6707
koege@droemmeland.dk


Drømmeland Næstved
Vestergårdsvej 12
4700 Næstved
Tlf.: 5572 2780
naestved@droemmeland.dk


Drømmeland Roskilde
Darupvang 5-7
4000 Roskilde
Tlf.: 4611 6707
roskilde@droemmeland.dk


Drømmeland Slagelse
Japanvej 5
4200 Slagelse
Tlf.: 5852 6708
slagelse@droemmeland.dk


Drømmeland Valby
Kirsten Walthers Vej 1
2500 Valby
Tlf.: 3840 6200
valby@droemmeland.dk

Øvrige øer

Drømmeland Nykøbing
Guldborgsundcentret 18
4800 Nykøbing Falster
Tlf.: 5487 6707
nykoebing@droemmeland.dk


Drømmeland Odensen
Carlsen-Skiødts Vej 4 (ved Rosengårdscentret)
5220 Odense
Tlf.: 35 37 55 66
odense@droemmeland.dk

Jylland

Drømmeland Aarhus
Tilst Søndervej 5
8381 Tilst
Tlf.: 8753 8933
aarhus@droemmeland.dk


Drømmeland Randers
Haraldsvej 60 – ved Århusvej og Entré butikken
8960 Randers SØ
Tlf.: 87 53 89 34
randers@droemmeland.dk


Drømmeland Horsens
Ove Jensens Allé 11 B
8700 Horsens
Tlf.: 38 40 62 11
horsens@droemmeland.dk


Drømmeland Silkeborg
Kejlstrupvej 78-80
8600 Silkeborg
Tlf.: 38 40 62 62
silkeborg@droemmeland.dk


Drømmeland Kolding
Skovvangen 47
6000 Kolding
Tlf.: 38 40 62 12
kolding@droemmeland.dk


Drømmeland Vejle
Løversysselvej 3A
7100 Vejle
Tlf.: 38 40 62 04
vejle@droemmeland.dk